خانه / دسته‌بندی نشده / قیمت فروش حبوبات کانادا در بازار امروز

قیمت فروش حبوبات کانادا در بازار امروز

آیا در بازار امروز باز هم حبوبات ایرانی و نیز محصولات کانادا با قیمت بالاتر به فروش رسید؟ شرایط موجود در کشور برای معاملات عمده فروش ها در حوزه حبوبات چه چیز را نشان می دهد؟
گاهی وقتی از بازار خرید و فروش صحبت می شود، منظورمان همین مغازه های داخل شهر است و گاه هم سطح کلان را مد نظر می گیریم. اما بازار کلان در بازار خرد هم مستقیم اثر می گذارد. خب در بازار حبوبات هم وضعیت به همین منوال است. زمانی که قیمت عمده فروش حبوبات بالا برود، خرده فروشی ها مستقیم و غیر مستقیم افزایش قیمت خواهند داشت. البته غیر مستقیمش می شود، همین مثلاً اغذیه فروشی ها و یا رستوران ها تقریباً مانند زنجیر همه چیز به هم مرتبط است. در زمستان ۹۵ هر روز این خبر را می شنیدید که باز امروز هم حبوبات گران تر شده است. بازار مولوی تهران یکی از مراجعی است که خبرنگاران برای تهیه گزارشات خود در این مورد که مواد غذایی چه وضعیتی دارند،به کار می رود. اما در همین بازار در سه ماه پایانی سال، آشفتگی وجود داشت که هر نوعی را با هر رقمی می توان از نظر قیمت به فروش رساند. همه اقتصادانان معتقدند که وقتی عرضه و تقاضا یکی شود، همه چیز حل خواهد شد و بازار فروش هر کالایی و نه فقط حبوبات، متعادل تر خواهد بود. اما انگار این بار معادلات کمی پیچیده شده است. حتی عرضه حبوبات گاهاً با واردات برخی اقلام بیشتر هم هست، ولی در بازار روند افزایشی را شاهدیم.

فروش حبوبات فله

وضعیت بازار عمده فروش ها در تهران نشان می داد، که اگر برای برخی کالاهای فراوری و بسته بندی ما، در بازار و در انبار ها انباشته نمی شد، که به دلیل طمع خریداران عمده به خاطر جوایز کارخانه ها است و اکنون کسادی بازار آنها را مجبور به ارزان فروختن و رسیدن به پول نقدشان نمی کرد، اکنون وضعیت متناسب تری داشتیم. و این در شرایطی است که فروش حبوبات مثل نخود و لپه که همه می دانیم بسیار ارزان بوده اند، اگر میزان واردات به درستی و در زمان مناسب انجام می شد، شرایط و قیمت های فروش عمده فله و نیز جزئی بهتر بود.
اما در هیچ یک از کالاها مخصوصاً حبوبات نباید نقش دلال و واسطه را نادیده گرفت. زیرا این افراد تنها با احتکار چند ماهه در انبار ها و خرید با قیمت های حداقلی از کشاورز، بازار را با افزایش قیمت مواجه میکنند.

به هر حال شاید برخی حبوبات در کشت داخلی بتوانند مستقیم از کشاورز به عمده فروش برسند و بتوان دلال ها را به اصطلاح خودشان دور زد، اما کانادا که لوبیا چیتی و نیز عدس را از آن وارد می کنیم، می تواند به عنوان یک کشور تأمین کننده قیمت های مناسب تری را به ما بدهد.حبوبات کانادا در ایران سال ها است که جا خوش کرده و قیمت و کیفیتش با هم می خواند. باید وارد کننده های اصلی را یافت.
قیمت فروش حبوبات
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

خرید نخود صادراتی ایران

نخود سه خان کرمانشاهی | قیمت عمده

نخود سه خان کرمانشاهی با کیفیت را با قیمت عمده خریداری کنید. قیمت عمده نخود …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام