خانه / دسته‌بندی نشده / قیمت خرید حبوبات از کشاورز

قیمت خرید حبوبات از کشاورز

خرید انواع حبوبات از کشاورز با بالاترین قیمت در سال جاری صورت می پذیرد.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
قیمت خرید برای هر محصول کشاورزی به معنای این است که شما به عنوان مصرف کننده چه قیمتی را پرداخت می کنید. اما آیا این قیمت خرید شما، همان قیمت هایی است که سر زمین به کشاورز داده می شود؟ آیا قیمت خرید از کشاورز تا مصرف کننده در حال حاضر در بازار، تأمین کننده نیاز مشتری و کشاورز هست؟ کشاورز سود مالی لازم را دارد و مشتری می تواند از نظر هزینه ها،صرفه جویی لازم را داشته باشد؟ بازار حبوبات ایران تا حدود زیادی دستخوش دلال بازی است و قیمت خرید از کشاورز با آن چه شما در بازار برای مصرف کننده و یا حتی برای خرید های عمده می بینید، متفاوت می باشد. پس وضعیت بازار ایران در حوزه حبوبات چگونه است؟

قیمت حبوبات

بررسی وضعیت بازار حبوبات ایران

برای بررسی وضعیت بازار حبوبات باید بدانید که آیا انبار های فروشنده ها به اندازه کافی پر هست و یا با کمی بار در بازار مواجه هستیم. گاهاً دیده شده که بازار حبوبات ایران دارای قیمت های خرید نوسانی است. رشد این قیمت ها هم گاهی عجیب می شود. در برخی منابع نوشته شده که مثلاً در سال ۹۴ تقریباً قیمت ها ثابت بوده است و نوسان چندانی در بازار نداشته ایم. اما بازار در دی ماه ۹۵ روند افزایشی در قیمت ها را شاهد بود. دلیل اصلی که برخی کارشناسان در این زمان بیان کرده اند، این است که صادرات برای حبوبات آزاد شده است. خب نباید صادرات در قیمت اثر گذار باشد، مگر این که بار و حبوبات مختلف به جای عرضه در بازار داخلی برای صادرات آن هم با قیمت ارز آزاد انبار شود. خب فروشنده ها از دلال ها گرفته تا کارگاه هایی که خودشان فروش حبوبات را انجام می دهند، ترجیح خواهند داد، صادرات داشته باشند تا توزیع داخلی. شاید این همه که وزارت کشاورزی به کارنامه درخشان خود، خودکفایی گندم اشاره میکند، باید در تنظیم بازار حبوبات هم هوشمندانه تر عمل نماید.

ارتباط گرانی حبوبات با قیمت دلار

زمانی که تولید بالا باشد و از میزان مصرف سرانه بیشتر باشد،قاعدتاً صادرات انجام می شود. امسال هم که دولت اعلام کرده چقدر در حوزه صادرات موفق عمل کرده و سبب شده تا ارز خارجی وارد بازار داخلی گردد. اما چرا قیمت دلار به جای اثر مثبت دارد، مانع از کاهش و یا تنظیم قیمت های حبوبات می شود و حبوبات در حال افزایش قیمت هستند؟ این صادرات متأسفانه با افزایش قیمت دلار همراه بوده است و همین سبب شده تا در قیمت بازار داخلی اثر بگذارد. از طرفی در داخل ما واردات حبوبات هم داریم. تعرفه هایی که برای واردات تعریف شده باعث افزایش قیمت حبوبات و گرانی آن ها هم می شود. اما گرانی حبوبات و هر کالایی را می توان تنظیم کرد. مگر این که دست دلال ها در بازار باز باشد و برای منافع شخصی بیشتر نوسان و آشفتگی در قیمت ها ایجاد کنند.خرید از کشاورز، نرخ تضمین شده می خواهد تا با وعده های دلالان فریب نخورد.

خرید حبوبات کشاورز

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

خرید نخود صادراتی ایران

نخود سه خان کرمانشاهی | قیمت عمده

نخود سه خان کرمانشاهی با کیفیت را با قیمت عمده خریداری کنید. قیمت عمده نخود …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام