خانه / حبوبات پروتئین دار / طبع انواع حبوبات پروتئین دار

طبع انواع حبوبات پروتئین دار

آیا با طبع انواع حبوبات پروتئین دار آشنا هستید؟ در حال حاضر کدام یک از حبوبات را بیشتر استفاده می کنید و آیا ممنوعیت خاصی برای خود در نظر گرفته اید؟
در حال حاضر برای اینکه بتوان انواع حبوبات را مصرف نمود، هزاران دلیل و سند وجود دارد. این که این نوع از مواد غذایی می توانند برای تأمین مقدار زیادی از پروتئین مورد نیازتان استفاده شوند، یکی از بزرگ ترین دلایل متخصصان تغذیه برای مصرف حبوبات در وعده های غذایی است. حبوبات پروتئین دار می توانند برای شما در پروتئین سازی بدون استفاده از گوشت که این روز ها بسیار گران تمام می شود، اهمیت داشته باشد. اما در نظر داشته باشید که پروتئین گوشت با پروتئین های گیاهی متفاوت بوده و برای جذبش باید از مرکباتی چون لیمو ترش استفاده شود.

انواع حبوبات

طبع انواع حبوبات

در طب سنتی برای این که اثر گذاری اغلب مواد غذایی گیاهی و حتی حیوانی به حداکثر برسد و مضراتشان تعدیل گردد، به طبع آن ها بسیار اهمیت می دادند. این امر سبب شده تا در منابع مختلف هم بتوان با طبع انواع مواد غذایی آشنا شد. مثلاً انواع حبوبات مانند لوبیا می تواند گرم یا سرد باشد. نوع لوبیا در طبع آن موثر است. لپه گرم و خشک بوده و مصلح آن کتیرا خواهد بود. عدس هم معتدل است و هم می تواند سرد و خشک باشد. بسته به اینکه با پوست و یا بدون پوست استفاده شود مصلح هایی چون مرزه، روغن بادام و گلپر خواهد داشت. لوبیا ها را کمتر می توان سرد دانست و بیشتر طبع این نوع از حبوبات گرم است. ماش هم سرد و خشک است و با میخک و زیره می توان آن را استفاده نمود. نخود گرم خشک بوده و خون ساز هم هست.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

صادرات نخود به عراق

خرید نخود لپه روسی به قیمت عمده

خرید نخود لپه روسی یه قیمت عمده موضوعی است که امروز در این مقاله درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام