خانه / حبوبات ایران / صادرات و واردات حبوبات ایران

صادرات و واردات حبوبات ایران

صادرات حبوبات و نیز واردات آن به ایران دارای چه وضعیتی است؟ آیا شرایط برای این موضوع که بتوان صادرات را تقویت نمود و از واردات کاست، فراهم است؟
وضعیت بازار حبوبات بسیار نوسانی است. یک روز آرام آرام، بار دیگر خبر ساز و جنجالی. در بازار داخلی مشکل همین نوسان است. اما برای صادرات و واردات چطور؟ آیا به اندازه کافی دارای امکان تأمین هستیم که صادرات هم داشته باشیم؟ آیا شرایط بازار حبوبات داخلی ارتباطی با صادرات و یا واردات ندارد؟
حبوبات نه تنها در ایران که در هر کشوری دارای مصرف است. این که مصرف عمده دارد، یعنی این که می تواند کالایی پر سود برای تجار باشد. اما خب به همان اندازه هم درصد افرادی که سعی کرده اند، وارد تجارت حبوبات شوند زیاد است. برای همین گاهی نوسانی شدن کار خرید و فروش حبوبات را سخت می کند.
در مورد صادرات باید گفت وضعیت ایران در بین کشور های بزرگ زیاد جالب نیست. ولی باز جای شکرش باقی است که نخود و برخی ارقام دیگر حبوبات را می توانیم صادر کنیم.
اما واردات به صورت گسترده انجام می شود. واردات حبوبات البته از کشور هایی چون کانادا، روسیه و یا چین است. ولی گاهاً اسم برخی کشور ها مانند هند، امارات و پاکستان هم به چشم می آید.

اسم انواع حبوبات

خب اینکه حبوبات صادرات یا واردات دارد، یک موضوع است. اما آیا اسم انواع حبوبات را می دانید؟
انواع لوبیا ها شامل لوبیا قرمز، سبز، چیتی، سفید و نیز عروس به همراه چشم بلبلی و لوبیا سیاه.
نخود، عدس و ماش به همراه لپه در این خاندان قرار می گیرند. برخی موارد مانند لوبیا سفید را با قرمز ترکیب کرده و لوبیا های دو رنگ را با بذر های اصطلاح شده هم می توان کاشت. اما به هر حال در نام و نشان آن ها تفاوتی ایجاد نمی شود. خوشبختانه عموم مردم هم می توانند در سفره خود از حبوبات استفاده کنند. چون قیمتشان زیاد نیست.

حبوبات ایران
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

خرید نخود صادراتی ایران

نخود سه خان کرمانشاهی | قیمت عمده

نخود سه خان کرمانشاهی با کیفیت را با قیمت عمده خریداری کنید. قیمت عمده نخود …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام