خانه / دسته‌بندی نشده / صادرات عمده نخود سایز ۱۰ به عراق

صادرات عمده نخود سایز ۱۰ به عراق

صادرات عمده نخود سایز ۱۰ به کشورهای مختلف اروپایی هم امکان پذیر است و تنها کشور های همسایه مثل عراق نیستند که بازار هدف ما را در تجارت خارجی می توانند تشکیل دهند.
اگر در مورد آمار گمرک در هر کالایی نگاه کنید در سال های اخیر و پس از سقوط صدام و با رو به راه شدن روابط سیاسی ایران و عراق که البته سال ها بود به دلیل جنگ تحمیلی روابط مناسبی نداشتیم، عراق به یکی از بازار های هدف ما مبدل شد. هر چه که تولید انبوه داریم و به ویژه در مواد غذایی، در عراق بازار دارد. اما هر بخش از عراق هم به گونه ای است. مثلاً در برخی شهر ها برای قیمت بیشترین ارزش را قائل هستند. برای همین رقابت تجار عراقی تأمین نیاز مصرف کننده ای است که کیفیت را فدای ارزانی می کند. اما در برخی مناطق کیفیت می تواند، بهترین دلیل برای خرید باشد که البته باز هم به قیمت. برای همین صادرات به عراق سهل و ممتنع است. اما در مورد حبوبات و محصولاتی مثل نخود، ایرانی ها در صادرات بسیار موفق عمل کرده اند. هر چند ایران تنها تولید کننده نخود نیست. اما درصد بالایی از نخود را تولید می کند که آمار ثبت شده در گمرک هم نشان می دهد که در بین حبوبات، لپه و نخود بهترین کیفیت ها و محصولات صادراتی را تشکیل می دهند که به دلیل حجم بالا در کشت و تولید در ایران به این درجه رسیده اند.
صادرات نخود البته نیازمند برخی پارامتر ها است. شاید شما هم دقت کرده باشید که اگر در بین انواع حبوبات سایز یک مفهوم عمومی است که درشت یا ریز می باشد. اما در مورد نخود، سایز بندی دقیقاً اعداد و ارقام را نشان می دهد. مثلاً نخود از سایز ۳ تا ۱۰ دارد. یعنی اگر خط کش را در کنار دانه نخود بگذارید، می توانید اعدادی مانند ۳ میلی متر تا ۱۰ میلی متر را مشاهده کنید.

واردات و صادرات نخود

اما طبیعی است که هر کسی را بهر کاری ساخته اند. نمی توان در بازار سایز نخود ۱۰ را ارزان خرید. ولی بیشتر تجار کشور های مصرف کننده که کیفیت برایشان مهم است دنبال این سایز از نخود می آیند. اما این سایز نخود ۱۰ نرخ بالا دارد و شاید بیشتر از این سایز که در برخی موارد مصرف داخلی و هم صادرات و یا حتی در برخی موارد واردات داریم، سایز ۷ تا ۹ باشد.
واردات نخود به ایران برای فلافل و لپه بیشتر از سایز های ریز تر است که البته باید خوش طعم باشند تا به دلیل ارزان بودن خریداری گردند. وگرنه رقیب نخود ایرانی نمی شوند. واردات از روسیه، هند و سایر کشور ها است.

سایز نخود
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

خرید نخود صادراتی ایران

نخود سه خان کرمانشاهی | قیمت عمده

نخود سه خان کرمانشاهی با کیفیت را با قیمت عمده خریداری کنید. قیمت عمده نخود …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام