خانه / دسته‌بندی نشده / صادرات انواع حبوبات به عراق

صادرات انواع حبوبات به عراق

صادرات انواع حبوبات به کشور عراق آغاز گردید.جهت تمایل به مشارکت در این طرح با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.
صادرات این روز ها یک موضوع داغ در محافل اقتصادی شده است. به گونه ای که توجه خاصی برای افزایش آن و کاهش واردات در دستور کار قوای مجریه و سازمان های مرتبط قرار گرفته است، اما صادرات موفق نیاز به داشتن زیر ساخت هایی دارد، زیر ساخت هایی که به درمان چالش ها و موفقیت بیشتر منجر خواهد شد. خب در حوزه مواد غذایی با توجه به پتانسیل تولید مواد غذایی در کیفیت های مختلف و بالا بودن ظرفیت های تولید، می توان در بازار جهانی حرف هایی برای گفتن داشت و تجاری که صادراتچی های موفق در این زمینه هستند، حد و حدی برای درآمد هایشان وجود ندارد. اما صادرات انواع حبوبات چگونه است؟ آیا تنها کشور مشتری ما عراق است؟ آیا تنها صادرات به چند کشور حاشیه خلیج فارس و همسایه کفایت می کند تا رشد اقتصادی داشته باشید؟ در ادامه بررسی صادرات حبوبات ایران را انجام خواهیم داد.

انواع حبوبات

میزان صادرات حبوبات ایران

خب همان گونه که باید بدانید، صادرات هم مدت زمانی را نیاز دارد که بتوان در آن موفق عمل کرد و هم حد مرزی نمی توان برای مشتری ها قائل شد. هر چند نه تنها برای انواع حبوبات، که هر کالایی که در ایران تولید دارد، در سال های اخیر به دلیل محدودیت هایی که برای ارتباطات سیاسی، اقتصادی ایجاد شد، تنها کشور های همسایه مانند عراق و آن هم پس از سقوط صدام و نیز افغانستان و تا حدودی کشورهای شیخ نشین حاشیه خلیج فارس بازار هدف برای ما بودند. اما میزان صادرات حبوبات به پای واردات مان نمی رسد. حبوبات ایران در عین حال که کیفیت و بازار پسندی بالا دارد به دلیل عدم توانمندی در ایجاد ارزش افزوده نمی تواند، با کشور های رقیب و قدرتمندی چون کانادا و نیز روسیه یا حتی هند رقابت پایا پا داشته باشد. مثلاً در صادرات نخود کرمانشاه در بین این کشور ها رتبه ۴ ام را داریم.

شرایط و وضعیت تولید حبوبات در کشور

خب اگر از یک طرف در حال بر طرف کردن مشکلات صادرات و ورود با شرایط بهتر و سود دهی بالاتر به کشور های خارجی هستیم و از سوی دیگر هم باید توان تولید و تأمین نیاز مشتری داخلی و خارجی را داشته باشیم. درست است که صادرات حبوبات می تواند به کشاورز و یا کاخانه بسته بندی کمک شایانی کند، اما وضعیت کشت و بالاتر رفتن کیفیت حبوبات برداشت شده هم باید تضمین شده باشد. مثلاً استفاده از بذر اصلاح شده، کاهش هزینه های کشاورز برای برداشت محصول. شرایط این چنینی راندمان کاری کشاورزان را از نظر میزان تولید و نیز بهبود کیفیت بالا برده و رونق اقتصادی بیشتر را به همراه خواهد داشت. بازار حبوبات ایران هم می تواند شاهد رشد بیشتر در تمامی حوزه ها باشد.

صادرات انواع حبوبات

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

خرید نخود صادراتی ایران

نخود سه خان کرمانشاهی | قیمت عمده

نخود سه خان کرمانشاهی با کیفیت را با قیمت عمده خریداری کنید. قیمت عمده نخود …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام