خانه / دسته‌بندی نشده / خواص لوبیا و گرفتن نفخ آن

خواص لوبیا و گرفتن نفخ آن

آیا می دانید که خواص انواع لوبیا برای بدن چه می باشد؟ آیا شما هم از نفخ آن بیزارید و سعی خواهید کرد که روش های گرفتن نفخ را با مصلح هایش انجام دهید؟
شاید شما هم در مهمانی در خوردن آش رشته که به آن علاقه زیاد دارید، محتاط باشید، شاید گمان می کنید که نخود و لوبیا موجود در آن باعث خواهد شد تا گاز معده تان زیاد شود، این حالت برای شما ناخوشایند است، اما باید بدانید که لوبیا خواص زیادی دارد، و باید با روش ها و مصلح های آن به گرفتن نفخش پرداخته و مصرف آن را در برنامه غذایی تان بگنجانید.
اما گاز لوبیا و سایر حبوبات زیاد هم بد نیست. در برخی کتب دینی نوشته شده است که به فرموده امام صادق: لوبیا موجب خواهد شد تا باد هایی که در اندام های بدن مثل ماهیچه ها،و عضلات قرار دارد و نمی توان برای آن ها منشاعی یافت از اندام ها خارج شود و کمتر درد های مهاجم و بدون دلیل را تحمل کنید. اما گرفتن نفخ لوبیا هم روش هایی دارد که استفاده از مصلح یکی از آن روش ها است. هر چند برای لوبیا سعی می شود تا با حداقل ۲۴ ساعت در آب خیس بخورد، و بعد بپزید. یا این که از مصلح هایی چون زینان،زیره، آنغوره و نیز زنجبیل استفاده کنید. اما خواص دیگر لوبیا برای بدن چیست؟

فواید و مضرات خوردن لوبیا

خب خواص و فواید لوبیا به قدری است که می ارزد تا با مصرف آن ها در رژیم غذایی خود داشته باشید. نگران نفخ و مشکلاتی که به دلیل ایجاد گاز اضافی در بدنتان به وجود می آید، نباشید و آن را از خوردن حذف کنید.

  • شاید بتوان تنها نخود را رقیب لوبیا در ارزش غذایی دانست که این یعنی این که غذای مغذی و مقوی است. هم میل جنسی را تقویت می کند و هم این که برای خانم ها نظم در قاعدگی را بهتر می کند.
  • از طرف دیگر لوبیا را می توان ادرار آور دانست و همچنین ملین هم می باشد.
  • سنگ کلیه یکی از بیماری هایی است که علاوه بر افراد بزرگسال، کودکان هم ممکن است به آن دچار شوند، برای مقابله با آن مصرف انواع لوبیا می تواند موثر باشد.
  • برای بیماری های قلبی و نیز فشارخون، قند، مفید بوده و سبب خواهد شد تا کیفیت زندگی شما با کاهش ریسک احتمال بیماری ها مهلک بهتر شود.
  • اما مضرات خوردن لوبیا در شرایطی که بیش از اندازه مصرف شود، افراد نقرسی و دارای اسید اوریک را به دردسر خواهد انداخت.
  • یکی از مواردی که باید بدانید، این است که لوبیا حتی برای اگزما هم خوب است. این یعنی این که استعمال خارجی لوبیا هم مفید خواهد بود.
خواص لوبیا
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

خرید نخود صادراتی ایران

نخود سه خان کرمانشاهی | قیمت عمده

نخود سه خان کرمانشاهی با کیفیت را با قیمت عمده خریداری کنید. قیمت عمده نخود …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام