خانه / نخود روسی / خرید و فروش نخود روسی خام

خرید و فروش نخود روسی خام

آیا می دانید که شرایط خرید و فروش نخود خام و تازه در بازار حبوبات چگونه است؟ آیا تنها محصولات ایرانی عرضه می شوند و یا نخود های روسی هم در کشور راه پیدا کرده اند؟
خب حالا که شرایط بازار برای عرضه محصولات مختلف به آرامش رسیده خرید و فروش برای نخود هم می تواند با رونق بیشتری همراه باشد. اما ما در بازار چند رقم نخود فارق از سایز داریم. نخود های روسی که از جمله نخود های ارزان بازار با قیافه هایی صاف و زرد رنگ می باشند و در تصویر هم می توانید مشاهده کنید، که بیشتر از داشتن یک شیار دوست داشتنی در مرکز صاف هستند. نخود های روس را همه می توانند از روی ظاهر شان بشناسند و شناختشان بسیار ساده است. اما چرا در بازار حبوبات واردات و به طبع آن خرید و فروش نخود های روسی را داریم. مگر نخود های خام کرمانشاهی نمی توانند کفاف این بازار را بدهند. امسال به شدت بر روی کالاهایی که واردات دارند، احتمالاً نظارت می شود. زیرا نخود جزو کالاهای ضروری خواهد بود. و در ایران هم تولید و کشت دارد. پس باید کم کم شاهد حذف نخود های روسی از بازار خرید و فروش باشیم؟ ممکن است تعرفه های گمرک، مالیات واردات و برنامه های محدودیتی برای این محصولات بیشتر شود تا از تولید ملی حمایت گردد.
درست است که طبق سخنان مختلف نخود یک کالای ضروری و البته با امکان تولید بالا است. اما مصرف سرانه هم مهم می باشد.

خرید فروش نخود

قیمت انواع نخود فله ای

خب پس نخود مصرف بالا دارد. در عین حال که تولید و کشتش هم در بالا است. اما در بررسی های جهانی بیان شده است که کم کم حبوبات هم دارد شبیه به برخی از محصولات نظامی انحصاری برای برخی از کشور ها می شود و این اصلاً به نفع کشور های دیگر نخواهد بود. چون در آینده نزدیک جنگ بر سر همین مسائل خواهد بود. مثلاً کشور هایی چون کانادا، چین، هند، و نیز برزیل. واردات حبوبات هم بیشتر از این کشور ها است. و البته فله ای.قیمت های این محصولات هم در بازار با توجه به زمان واردات و ترخیص از گمرک، تعرفه و نرخ ارز مشخص می شود. قیمت نخود روسی ارزان تر است و البته خب از نظر کیفی به نخود کرمانشاه نمی رسد. برای همین کشاورزان کرمانشاهی انرژی خود را صرف کشت نخود های سایز ۱۰ می کنند و کمتر تا حدود ۷ می کنند تا برای صادرات آماده تر و توانمند تر باشند و نخود های روسی برای تولید فلافل و لپه بیشتر وارد می شود که ارزان تر تمام شود. خرید و فروش آنها هم به صورت خام و البته کاملاً خشک به گونه ای که تنها ۱۰ درصد رطوبت داشته باشند، می باشد.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده نخود رسمی روسی

خرید نخود ریز روسی برای لپه

خرید نخود ریز روسی معمولاً برای تولید لپه توسط مشتریان در نقاط مختلف کشور انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام