خانه / دسته‌بندی نشده / خریدار نخود لپه ای روسی

خریدار نخود لپه ای روسی

آیا می دانید که خریدار نخود لپه ای روسی کدام مراکز می باشد؟ اصلاً این نوع از نخود ها دارای چه مشخصاتی هستند و رنج قیمت بازارشان چقدر می باشد؟
نخود ها را تا چه حد می شناسید؟ آیا می دانید که نخود هم در بازار دارای انواع مختلف می باشد؟ اصلاً تا چه حد مصرف حبوباتی مثل نخود را دارید؟ شاید گمان کنید که تنها نخود را در آبگوشت استفاده می کنند. اما حقیقت این است که نخود دارای مصارف زیاد می باشد. حتی اگر فست فود خور هم باشید، حتماً نخود را در فلافل دیده اید. پس این گونه نیست که تنها غذاهای سنتی و انواع آش ها را با نخود بپزند. خب نخود را حتی در سالاد فصل هم می توانید استفاده کنید. چون این نوع از حبوبات جدای از نفخی که دارند، خواص فوق العاده ای در خون سازی و مبارزه با انواع و اقسام سرطان ها دارند. اما نخود را در بازار تجاری با انواع مختلف می توان خرید. مثلاً نخود لپه ای که در عنوان هم اشاره شده است، را در نظر بگیرید. این نخود ها قطعاً نخود های درجه یک نیستند که شما در آش و آبگوشت استفاده می کنید و سایز ۱۰ ندارند. لپه ها دارای سایز ریز هستند و در نتیجه سایز نخود لپه ای هم قطعاً کم بوده و از ۶ تا ۳ میتواند باشد. اما چرا روسی؟ مگر ما در کرمانشاه و لرستان تولید انبوه نداریم؟
چرا نخود روسی را در بازار هم برای لپه ای و هم برای مصرف خام می توان خرید؟
خب حجم نخود تولید شده در ایران بسیار زیاد است، به گونه ای که حتی می توان آن را صادرات هم کرد. اما خب نخود برای تبدیل شدن به فلافل و لپه هم به کار می آید. در نتیجه بهترین کار این است که نخود های مرغوب خود را برای استفاده در بازار داخلی و نیز صادرات به کار گیریم و در عین حال برای مصارف لپه ای که در داخل کشت داریم، از روسیه هم وارد کنیم که با کمی بار در بازار مواجه نشویم. نخود لپه ای روسی را باید در خوش پخت بودن و نیز طعم بیشتر مورد بررسی قرار دهیم که اعتبار لپه ایرانی را با کمی کیفیتشان زیر سوال نبرند.

کاشت نخود پائیزه

با توجه به این که نیاز بازار داخلی و نیز مرغوبیت و محبوببت نخود ایرانی در سایر کشور ها مثل عراق و پاکستان بالا است، باید بتوانیم که برداشت در هکتار نخود را افزایش دهیم تا هم تولید لپه و هم نخود های درجه یک مان را بتوانیم در بازار بهتر کنیم. کشت نخود پائیزه به دلیل مکانیزه بودن و برداشت در هکتار حداقل دو برابر بیشتر از نخود های بهاره بوده، می تواند بیشتر در دستور کار قرار گیرد. این نوع نخود ها را حتی مقاوم تر به بسیاری از بیماری های گیاهی می توان یافت که کیفیت بهتر را شامل می شود.

خریدار نخود
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

خرید نخود صادراتی ایران

نخود سه خان کرمانشاهی | قیمت عمده

نخود سه خان کرمانشاهی با کیفیت را با قیمت عمده خریداری کنید. قیمت عمده نخود …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام