خانه / نخود پائیزه / خریدار انواع نخود پائیزه به نرخ بازار

خریدار انواع نخود پائیزه به نرخ بازار

خوشبختانه برای عرضه انواع نخود بهاره و پائیزه خریدار ها در داخل و حتی در کشور های همسایه به نرخ ارزان تر از بازار در این مرکز می توانند دست یابند.
نرخ هایی که برای نخود در بازار مشاهده می کنید، چگونه می باشد؟ شاید در یک خرید جزئی زیاد مهم نباشد که قیمت نخود دارای نوسان بوده و افزایش یافته است. مگر آن که این افزایش کاملاً محسوس باشد. مثل شرایطی که در شب عید وجود دارد. تقریباً در شب عید، اکثر کالاهای نیاز خانوار به خصوص در اسفند ماه افزایش قیمت در بازار دارند. این افزایش به دلیل این است که تقاضا هم زیاد می شود. آخر نمی دانیم چه دلیلی دارد که مثلاً مصرف نخود و سایر حبوبات در نزدیک عید بیشتر شود. نه آجیل و میوه است که برای پذیرایی استفاده شود و نه دیگر زیاد در زمان و عید کسی مصرف خاص از آن ها دارد. صف بستن های بی مورد هموطنان در بازار نوسان های فاحشی را ایجاد می کند که بعد دودش در چشم خودشان خواهد رفت.
اما در بازار دو نوع نخود داریم. نخود بهاره و پائیزه. خیلی ها کیفیت نخود بهاره را بهتر می دانند و خب بیشتر هم توسط کشاورزان کاشته می شود. ولی مسئولین به دلیل مصرف بالای آب سعی خواهند کرد که کشاورزان را راغب به کشت نخود های دیم و پائیزه کنند. زیرا عملکرد بالاتری از نظر کیلو در هر هکتار هم دارند و خیلی بهتر می توانند نیاز بازار مصرف داخلی و صادرات را فراهم کنند.
خریدار ها می دانند که نخود های پائیزه با بهاره در قیمت هم فرق دارند و یکی از سوال هایی که می کنند، در زمان استعلام قیمت همین نوع نخود می باشد.

صادرات نخود به کشور های همسایه

صادرات یکی از حوزه هایی است که ریسک بالایش جسارت می خواهد و کمتر افراد در شاخه های مختلف از محصولات کشاورزی و نیز تولیدات صنعتی وارد آن میشوند. اما همه می دانیم که نخود مانند سایر حبوبات و غلات در کل جهان بازار مصرف دارد و در آمار گمرک هم آمده که نخود بخش اعظمی از صادرات حبوبات ایران را تشکیل می دهد. کشور هایی مثل عراق و افغانستان مصرف کننده های اصلی نخود ایران هستند و البته خب نخود های ایرانی که در کرمانشاه کاشته می شوند هم طعم خوشمزه دارند و هم پخت مناسبی را دارا هستند. در صادرات، نخود و حبوبات ایران به نسبت سایر کشور های فعال در این حوزه درصد بسیار پائینی را به خود اختصاص داده است. اما با همین ۰٫۳درصد می تواند در رونق اقتصادی اثرت مثبتی داشته باشد. البته نخود رسمی با نخود فرنگی هم در مشخصات ظاهری و هم ترکیبات دیگر متفاوت است و نخود فرنگی را شاید بیشتر وارد کنیم تا صادر.

انواع نخود
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

صادرات نخود از ایران

صادرکننده نخود درجه یک به افغانستان

صادرکننده نخود درجه یک به افغانستان بر آن شده تا بیش از پیش همکاری و …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام